ORTODONTINIS GYDYMAS

PACIENTO ATMINTINĖ

BREKETAI

1. Uždėjus breketus, 3-4 valandas negalima valgyti, taip pat po uždėjimo derėtų maitintis itin minkštais produktais, paprasta medžiaga, kuria klijuojami breketai, pilnai sukietėja per 48 valandas.

 2. Valgyti galima beveik viską, bet tam tikrų produktų reikia vengti: obuolių, morkų, riešutų, keptos duonos, lipnaus ir tąsaus maisto (kaip karamelė, irisai ir pan.). Negalima kramtyti ledo. Maistą pjaustykite mažais gabaliukais.

3. Gydymo metu, venkite balinančios dantų pastos.

4. Jeigu Jums atsiklijavo breketas – nukritusią dalį būtinai atsineškite kito vizito metu – galbūt ją pavyks priklijuoti ar pataisyti. Atsiklijavusį breketą galima apklijuoti ortodontiniu vašku, kad nedirgintų dantenų ar aplinkinių minkštųjų audinių.

5. Pirmosiomis dienomis (taip pat ir nukritus breketui nuo galinių dantų, ar tiesinantis dantims ir taip trumpėjant lankui), breketai ar lankas, gali trinti ar net pažeisti lūpų, skruostų gleivinę. Ortodontinis vaškas yra skirtas uždengti braižantį breketą ar lanką. Jei specialaus vaško neturite, breketą galite padengti vatos, kramtomosios gumos gabalėliu.

6. Būtinai valykite dantis po kiekvieno valgio, kiekvieną rytą ir vakarą. Nenaudokite elektrinio dantų šepetėlio.

7. Sudėjus breketus, po kelių valandų, dantys tampa jautrūs, atsiranda tempimo­ veržimo jausmas. Skausmui malšinti, rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai (pvz.: paracetamolis, „lbuprofen”).

KAIP TAISYKLINGAI VALYTIS DANTIS, NEŠIOJANT BREKETUS?

1. Laikykite savo dantų šepetėlį tiesiu kampu ir pradėkite valymą nuo dantų išorės.

2.  Mažais sukamaisiais judesiais, kruopščiai valykite savo dantų išorę, įsitikindami, kad valymo metu pasiekėte ir krūminius (galinius) dantis.

3.  Laikykite dantų šepetėlį 45 laipsnių kampu, nuo viršutinių dantų kandamojo krašto, link breketų, taip, kad galėtumėte gerai išvalyti dantų plotą esantį tarp danties ir breketų. Pakartokite viršutinių dantų valymą, pakreipiant dantų šepetėlį žemyn.

4.   Kruopščiai valykite abiejų pusių viršutinių galinių, krūminių, dantų paviršius.

5. Kruopščiai valykite viršutinių dantų vidinę pusę, įsitikindami, kad valydami pasiekėte ir krūminių dantų vidinę pusę.

6. Užbaikite valydami apatinių dantų vidinę pusę.

7. Vieno danties šepetėliu arba tarpdančių šepetėliu, valykite dantų plotą po ortodontinėmis vielomis.

8.   Dantų siūlas taip pat padės Jums išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas po ortodontinėmis vielomis. Paimkite dantų siūlo galą ir įterpkite jį po savo ortodontine viela. Švelniai patraukite siūlą, laikydami už siūlo galų.

9. Įterpkite dantų siūlą tarp dantų, švelniai patraukite siūlą, laikydami už jo galų.

10.   Kai su dantų siūlu valotės tarpdančius, taip pat nepamirškite švelniai valyti aukštyn ir žemyn, po gumelėmis.

RETENCINIAI APARATAI

 Kas tai?

Tai aparatai, kurie po ortodontinio gydymo, išlaikys Jūsų dantis tiesius. Jie gali būti nuimami ir nenuimami. Jeigu retenciniai aparatai nenešiojami pagal gydytojo nurodymus, dantys pamažu grįš į savo pradinę padėtį, o vėliau, norint ištaisyti atsinaujinusį dantų kreivumą, gali tekti atlikti pakartotinį ortodontinį gydymą.

Ar skauda, nešiojant retencinius aparatus

Po pirmų aparato įdėjimo dienų, gali pasijusti dantų jautrumas. Taip pat, pirmąjį nešiojimo mėnesį, galite šiek tiek švepluoti. Jeigu jaučiate, kad aparatas pradeda spausti ar trinti – būtina kreiptis į savo gydytoją ortodontą. Gali tekti šiek tiek pakoreguoti aparatą.

Ar skauda, nešiojant retencinius aparatus

Po pirmų aparato įdėjimo dienų, gali pasijusti dantų jautrumas. Taip pat, pirmąjį nešiojimo mėnesį, galite šiek tiek švepluoti. Jeigu jaučiate, kad aparatas pradeda spausti ar trinti – būtina kreiptis į savo gydytoją ortodontą. Gali tekti šiek tiek pakoreguoti aparatą.

Kaip prižiūrėti aparatą?

Aparatą valykite dantų  šepetėliu,  laikykite  sausai, tiesinantis dantims ir tai p trumpėjant lankui), breketai ar lankas, gali trinti ar net dėžutėje. Vieną kartą per dvi savaites, dezinfekuokite specialiais tirpalais. Priklijuotas lankelis, valomas specialiu higieniniu siūlu. Su išimamu aparatu negalima valgyti, nes aparatas gali sulūžti. Kai aparatą išsiimate, būtinai įdėkitejįį specialią apsauginę dėžutę. Ryte ir vakare, valantis dantis, aparatą išsiimkite ir labai gerai nuvalykite skystu muilu ir dantų šepetėliu.

 Jei užmiršote įsidėti naktį? 

Kitą dieną, aparatą panešiokite 6 valandas ir toliau tęskite nešiojimą, pagal gydytojo ortodonto nurodymus.

 Ką daryti, jei aparatas sulūžo?

Patys aparato nesistenkite sutaisyti, o kuo greičiau kreipkitės į gydytoją ortodontą.

Darbo laikas

I - V 8:00 - 18:00
VI 9: 00 - 14 : 00
VII

Iškilus klausimams kreipkitės: