VEIDO KINEZITERAPIJA

PACIENTO ATMINTINĖ

Kramtymo (stomatognatinė) sistema susideda iš kaulų, dantų, sąnario, kramtymo bei mimikos raumenų ir juos valdančios nervų sistemos. Norint, kad visa sistema veiktų sveikai, reikalingas visų jos sudedamųjų dalių harmoningas veikimas. Dėl streso ir kitų žalingų faktorių atsiradusios netaisyklingos raumenų apkrovos išbalansuoja kramtymo sistemą ir sukelia patologinius jos pakitimus. Jie gali pasireikšti: dantų nudilimu, lūžimais, žandikaulių, sąnario, galvos skausmu, nemiga, kvėpavimo takų obstrukcija ir kitais sutrikimais. Norint sugrąžinti organizmą į kompensacijos ribas- būtinas nervų ir raumenų sistemos subalansavimas. Tai yra pagrindinis veido kineziterapijos procedūrų tikslas.

DAŽNIAUSIAI PASIREIŠKIANTYS RAUMENŲ SISTEMOS SUTRIKIMŲ SIMPTOMAI:

  • Dantų dilimas / lūžimas;
  • Žandikaulio garsai;
  • Apatinio žandikaulio išnirimas stipriai išsižiojant;
  • Kvėpavimo sutirkimai;
  • Griežimas dantimis arba stiprus jų spaudimas;
  • Žandikaulių ir jį supančių audinių skausmas, įtampa rytais;
  • Nepaaiškinamas galvos skausmas;
  • Apriboti žandikaulio judesiai (išsižiojimas).

NORINT IŠVENGTI KRAMTYMO SISTEMOS SUTRIKIMŲ SVARBU:

Gyvenimo būdas

Norint sumažinti įtampą žandikaulyje, svarbu mažinti stresą. Itin svarbus fizinis aktyvumas – pasivaikščiojimai, rytinė mankšta ar reguliarus aktyvesnis sportas. Miego režimas taip pat neatsiejamas faktorius. Prieš miegą riboti naudojimąsi telefonu, išjungti televizorių (visus ekranus skleidžiančius šviesą).

Savęs stebėjimas

Dienos eigoje žandikaulių raumenys turėtų būti atpalaiduoti (švelniai suglaustos lūpos, dantys nesukąsti). Pastebėję, kad dantys sukasti atsipalaiduokite ir giliai pakvėpuokite bent 1 min. Išlaikykite taisyklingą laikyseną.

Savimasažas

Keletą kartų per dieną skirkite laiko kramtomųjų ir mimikos raumenų mankštai ir savimasažui (10-15min.). Masažuokite kramtomuosius ir smilkininius raumenis pirštų pagalvėlėmis. Radus skausmingų taškų, akcentuokite tas vietas, kuriose jaučiamas skausmas. Stabilus sukandimas. Dantų lankų vientisumas ir taisyklingi dantų tarpusavio kontaktai užtikrina, kad kramtymo sistema galėtų atlaikyti jai tenkantį krūvį.
Pasireiškus simptomams, rekomenduojame atsisakyti kramtomosios gumos (ar kitokio nereikalingo kramtymo sistemos perkrovimo). Jei jaučiate, kad simptomai nemažėja - kreipktitės pagalbos į veido kineziterapijos specialistą ar savo odontologą.

PRATIMAI KURIUOS GALITE ATLIKTI NAMUOSE:

Iškilus klausimams kreipkitės: